درایور چیست ؟

درایور به نرم افزاری گفته می شود که واسط بین سخت افزار و نرم افزار است و برای کنترل و مدیریت سخت افزارها توسط کاربر استفاده میشود به زبان ساده می توان گفت " یک درایور رابطه ای بین سخت افزار ، نرم افزار و دیگر برنامه های کامپیوتری برای دسترسی پیدا کردن به توابع سخت افزاری قطعه یا دستگاه مورد نظر برقرار می کند.


چگونه درایور مد نظر خود را بدست اوریم ؟

 درایور ها معمولا در یک دیسک قرار داده شده و همراه دستگاه یا قطعه سخت افزاری به کاربر داده میشوند . در صورتی که دیسک همراه با سخت افزار نبود کاربر میتواند با سرچ کردن مدل یا سریال سخت افزار خود از طریق وب سایتهای مختلف درایور مخصوص به سخت افزار خود را دانلود و نصب کند .


آپدیت درایور چیست ؟

در برخی مواقع به علت تولید نرم افزار های خاص یا ایجاد تغییرات در بعضی از نرم افزار ها و حتی سخت افزار سیستم  شرکت های سخت افزاری تغییراتی در نسخه های نرم افزار های درایور خود ایجاد می کنند. معمولا بدون داشتن این تغییرات یا اصطلاحا آپدیت ها کار کردن با بعضی نرم افزار ها و بازی های کامپیوتری غیر ممکن می باشد. از جمله سخت افزار هایی که دایما در حال ارتقا و تغییر هستند کارت های گرافیک هستند.


درایورها در کجا قرار دارند و کجا نصب می‌شوند؟

تمامی درایورهای نصب شده روی ویندوز در یک بخش به‌نام Device Manager قرار می‌گیرد و اگر درایوری تشخیص داده نشود و یا نصب نشده باشد با علامت نارنجی در آن بخش مشخص است. برای وارد شدن به بخش Device Manager چندین راه وجود دارد. راه اول: کلیدهای ترکیبی Windows + X را فشار دهید و سپس Device Manager را انتخاب کنید.


شیوه نصب یک درایور

برای نصب یک درایور در ویندوز فایل نصبی درایور مورد نظر را اجرا و مراحل نصب نرم افزار را پیش گرفته تا به پایان برسد از مزایای این روش می توان به سادگی نصب درایور و همچنین نصب برنامه های کمکی برای استفاده از سخت افزار اشاره کرد.


برای دانلود اخرین نسخه از درایورهای میکسرهای ALLEN&HEATH سری SQ روی لینک زیر کلیک کنید :


دانلود درایور Windows ASIOTM/WDM Driver نسخه ویندوز 10 

AllenHeath_SQ_v4.86.0_setup.zip

دانلود درایور Windows ASIOTM/WDM Driver نسخه ویندوز 7

AllenHeath_SQ_v4.86.0_setup.zip 


دانلود نرم افزار  SQ MixPad V1.5.0 for Windows

SQ-MixPad-1.5.0-Installer.exe

دانلود نرم افزار SQ MixPad V1.4.3 for Windows

SQ-MixPad-1.4.3-Installer.exe

دانلود نرم افزار SQ MixPad for macOS