به هر حال میکسر چیست؟
به زبان ساده ، یک میکسر به شما امکان می دهد چندین سیگنال صوتی را از منابع مختلف مانند میکروفون ، گیتار و صفحه کلید با یکدیگر آمیخته یا "مخلوط" کنید و می توانید هر صدا را به طور مستقل با ابزارهایی مانند اکولایزر و جلوه هایی مانند Reverb و Echo صیقل دهید . سپس می توانید آن صدا را به دستگاه های خارجی ، مانند بلندگوهای اکتیو ، پسیو یا یک ضبط کننده صوتی ارسال کنید.
بسته به کاری که می خواهید انجام دهید ، چه برای راه اندازی سیستم های اجرای زنده یا تقویت صدا برای یک مکان کوچک ، انواع مختلفی از میکسر با نقاط قوت و ضعف مختلف وجود دارد که باید در نظر بگیرید.راهنمای خرید میکسر صدا برای مبتدیان

میکسر آنالوگ در مقابل میکسر دیجیتال
میکسر آنالوگ و میکسر دیجیتال شباهت های زیادی دارند ، اما همچنین تفاوت های اساسی نیز دارند. در میکسر آنالوگ ، هر ولوم و دکمه یک عملکرد اختصاصی دارد و همه کنترل ها در فضای باز هستند و یافتن آنها آسان است. اگر افکتی وجود داشته باشد ، آنها معمولاً ساده هستند و معمولاً فقط اجازه استفاده همزمان از یک افکت را می دهند. این باعث می شود میکسرهای آنالوگ برای مبتدیان بسیار راحتتر باشد. میکسرهای آنالوگ همچنین انواع متنوعی مانند پاور میکسرها دارند که شامل تقویت کننده های قدرت هستند و می توانند مستقیماً به بلندگوهای پسیو متصل شوند.
میکسرهای دیجیتال به طور کلی به همان روش میکسرهای آنالوگ کار می کنند اما پیچیده تر و قدرتمندتر هستند. آنها معمولاً گرانتر از میکسرهای آنالوگ هستند ، اما معمولاً عملکرد بسیار پیشرفته تری دارند ، مانند افکت برای هر کانال. بسیاری از آنها همچنین از امکانات مدرن مانند صفحه لمسی و قابلیت کنترل از راه دور با تلفن هوشمند یا تبلت برخوردار هستند.راهنمای خرید میکسر صدا برای مبتدیاناین یک پیش زمینه مختصر در مورد انواع مختلف میکسر است. حال بیایید نگاهی به برخی از کاربردها و استفاده های رایج بیندازیم.

برای گروهها
اگر به دنبال سیستم اجرای زنده برای تمرین ها و کنسرت های کوچک هستید ، و می خواهید مطمئن شوید که میکسر شما ورودی های کافی برای هر یک از اعضای گروه را دارد ، و افکت هایی مانند تاخیر ، delay ، reverb را داشته باشد پیشنهاد ما به شما میکسر دایناکورد مدل CMS-600.3 است.

برای کارهای انفرادی و کوچک
اگر شما نیاز به یک میکسری دارید برای کارهای کوچک که هم دارای قیمت مناسب باشد و هم قابلیت اتصال به کامپیوتر را داشته باشد و هم شکیل و دارای اندازه مناسبی باشد پیشنهاد ما به شما میکسر صدا بهرینگر مدل QX1002 است.

برای مکانهای بزرگ
اگر شما نیاز به یک میکسر برای مکانهای با ابعاد متوسط و بزرگ نیاز دارید که به صورت دائمی و یا بیشتر اوقات میکسر در ان مکان نصب باشد و دارای کیفیت مطلوب و قیمت مناسب و همچنین افکت های متنوع و خروجی های زیاد باشد پیشنهاد ما به شما میکسر دایناکورد مدل CMS-1000.3 است. 

کلام آخر
با تشکر از شما برای خواندن مقاله راهنمای خرید میکسر صدا برای مبتدیان ، امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خرید میکسر و انواع تجهیزات صوتی میتوانید با فروشگاه اکو کوثر تماس حاصل فرمائید ، این مقاله به صورت اختصاصی از مجله اکوکوثر منتشر میشود.