هر کسی می تواند پادکست ایجاد کند ، اما شما باید ابزار مناسب را داشته باشید. ضبط در استودیو بهترین گزینه است ، اما ممکن است هنوز برای برخی از پادکسترها هزینه زیادی داشته و به صرفه نباشد.اولین قدم برای تبدیل شدن به یک پادکستر خوب ، انتخاب ابزار مناسب است. بنابراین در اینجا بهترین برنامه ها و نرم افزارهایی که برای ضبط پادکست نیاز دارید و باید در هر مرحله ایی که هستید به کار ببرید معرفی میکنیم با ما همراه باشید.

1. Audacity

 

Audacity نرم افزاری رایگان است که به منظور ضبط و ویرایش فایل صوتی به کار می رود که تقریبا هر انچه که یک پادکستر نیاز دارد انجام میدهد.این نرم افزار روی مک ، ویندوز و لینوکس اجرا می شود و می توانید به راحتی میکروفن USB را متصل کرده و ضبط را شروع کنید.

رابط کاربری این برنامه بسیار آسان بوده و قابل استفاده برای همگان می باشد به طوری که اگر کار کردن با برنامه های حرفه ای شناخته شده در این زمینه برایتان دشوار است, این برنامه بهترین انتخاب شما خواهد بود.با برنامه Audacity می توانید خیلی راحت به ضبط ساده و پخش آن در ویندوز بپردازید. قابلیت ویرایش فرمت های صوتی از جمله MP3, MP2, FLAC, AIFF, WAV و… از ویژگی بارز این برنامه است. اگر می خواهید خیلی ساده به برش و کپی و اتصال چند فایل صوتی به همدیگر و تبدیل آنها به فرمت های قابل پخش با بهترین کیفیت در گوشی همراهتان بپردازید این برنامه را امتحان کنید چرا که با بالاترین سرعت این کار را برایتان انجام خواهد داد.البته این نرم افزار از پلاگین های MIDI یا سازگار پشتیبانی نمی کند بنابراین بهترین گزینه برای کسی که میخواهد از ان به عنوان پادکست و موسیقی تخصصی استفاده کند نیست.

2. GarageBand

اگر Mac دارید ، GarageBand یک ایستگاه کاری دیجیتال رایگان است که برای آماتورها و پیشکسوتان پادکست یک گزینه مناسب است. شروع کار به راحتی باز کردن برنامه و شروع یک پروژه جدید است! طرح جذاب و آسان برای پیمایش است و حتی به چند الگوی طراحی شده مخصوص پادکسترها نیز دسترسی خواهید داشت. GarageBand رایگان است ، اما چند تفاوت اساسی وجود دارد. GarageBand یک استودیوی ضبط کامل است که دارای یک ایستگاه مصنوعی MIDI ، پشتیبانی از پلاگین ساز و رابط بهتر است.
از ویژگی های اصلی GarageBand می توان به مجموعه ابزارهای دیجیتال مانند صفحه کلید ، طبل و گیتار اشاره کرد. به این ترتیب ، واضح است که اپل بیشتر نوازندگان را در ذهن خود دارد ، نه پادکسترها. اما برخی از الگوهای پادکست داخلی هم وجود دارد ، به علاوه پروفایل های صوتی برای صدای مردانه و زنانه ، صدای جرنگ جرنگ ، جلوه های صوتی GarageBand فقط در Mac موجود است ، بنابراین کاربران رایانه های شخصی که به دنبال گزینه ای رایگان هستند باید با Audacity همراه باشند. برنامه ها قابل مقایسه هستند ، Audacity با ابزارهای ویژه پادکست بیشتری همراه است ، در حالی که GarageBand با رابط کاربری جذاب تر و منحنی یادگیری پایین تر ارائه می شود.

3. Adobe Auditionیکی از محبوب ترین گزینه ها برای پادکسترهای باتجربه و تازه کارها ، Adobe Audition است.Adobe Audition به شما امکان می دهد فایل های صوتی را ضبط کنید ، سپس محتوای قلبی خود را مخلوط کرده و ویرایش کنید.حداقل در مقایسه با سیستم عامل های رایگان مانند Audacity یا GarageBand ، نرم افزار صوتی Adobe یک گزینه برتر محسوب می شود. اگر اصول ویرایش صدا را درک کنید ، از Audition بیشترین بهره را خواهید برد.
Adobe Audition دارای طیف وسیعی از ویژگی ها است که به آهنگ های شما جلوه ای واضح و حرفه ای می بخشد. ابزارهای کاهش سر و صدا به خصوص مانند رویکرد ضبط چند آهنگ ، که به شما امکان می دهد برای هر صدای مهمانها سطحهایی را تنظیم کرده و در مرحله پس از تولید به طور جداگانه ویرایش کنید ، بسیار خوب هستند.اگر کیفیت صدا اصلی ترین نگرانی شما باشد ، Adobe Audition یکی از بهترینااست.

4. Zencastr

Zencastr مناسب پادکسترهایی است که با مهمانان از راه دور کار می کنند و دارای یک سیستم دعوت آسان برای استفاده است که هر مهمان را در یک آهنگ صوتی جداگانه ضبط می کند.این نرم افزار هر صدا را با کیفیت بکر به صورت محلی ضبط می کند. بعضی اوقات ، ضبط از راه دور می تواند چند مشکل را ایجاد کند - مانند تأخیر یا مشکلات صوتی. این منطقی است ، با توجه به اینکه نرم افزار شباهت زیادی به اسکایپ یا زوم دارد ، فقط با یک رابط پادکست محور.Zencastr با استفاده از VOIP مورد استفاده شما همراه با پشتیبان گیری اضافی و در صورت قطع اتصال ، ضبط را ادامه می دهد.

5. Apple Logic Pro XLogic Pro X اپل مطمئناً زیباترین گزینه در این مجموعه است. اما نکات مهم در بازاریابی اپل متمرکز بر تولید موسیقی با ویژگی هایی مانند Smart Tempo ، Brush Drum Kits و افزونه ها و صداهای بیشتر از همیشه است.صرف نظر از اینکه شما در قسمت داخلی برنامه یا توانایی افزودن درامرها ، گیج هستید یا نه ، Logic ابزارهای قدرتمندی را وارد صحنه پادکست می کند.جلوه های پس از تولید درجه یک هستند و چندین ویژگی اتوماسیون وجود دارد که به شما کمک می کند روند ویرایش را ساده کنید.ویژگی Track List به این معنی است که می توانید همزمان بیش از یک آهنگ را ویرایش کنید یا با Shift کلیک کردن بر روی آهنگ دیگر ، به سرعت بین آنها جابجا شوید. برای برخی ، Logic X ممکن است چندین ویژگی بیش از حد داشته باشد. اگر اهل موسیقی نیستید ، ممکن است کمی زیاد باشد.می توانید مواردی را که نیازی ندارید مانند ابزارهای صفحه کلید MIDI یا ویرایشگر نت گذاری پنهان کنید. Logic Pro X یک انتخاب عالی برای پادکست است


ابزارهای مناسب می توانند به ایجاد یا شکستن پادکست کمک کنند.پادکست ها یک رسانه خارق العاده برای داستان گویی و ارتباط با افرادی هستند که علایق مشابهی دارند. و این ابزارها به شما کمک می کند تا روایت خود را تحویل دهید ،.با این حال ، نرم افزار تنها ابزاری نیست که شما باید قبل از ضبط پادکست تهیه کنید و نیاز به ابزارهای دیگر هم دارید.
ما را همراهی کنید و مطالب بیشتر راجب این موضوع و دیگر موضوعات مهم و موردنیاز را از دست ندهید.