اگر شما ساخت پادکست را برای گذران زندگی یا فقط برای سرگرمی انجام می دهید ، و تهیه پادکست کاری است که شما مرتباً انجام می دهید ، تجهیزات ساخت پادکست نباید فکر شما را مشغول خود کند و شما باید بتوانید با یک لیست کوتاه از تجهیزات ضروری که عاقلانه انتخاب کرده اید ، به نتایج خوبی برسید. بنابراین ، بیایید درباره تجهیزات ضروری ، تجهیزاتی که برای یک پادکستر بسیار ضروری هستند صحبت کنیم.

میکروفون
شما برای تبدیل کلمات گفتاری خود به جریان الکتریکی ، بدیهی است که به میکروفون نیاز دارید ، حداقل میکروفونی که بتواند مستقیماً به دستگاه ضبط شما متصل شود. میکروفون های USB ، با رایانه های مک / ویندوز و دستگاه های iOS کار می کنند و ویژگی های فانتزی مختلفی دارند اما مهم تر از انها ، ویژگی های ضروری مانند سطح قابل تنظیم و نظارت بر هدفون را دارند. بدون نظارت صحیح هدفون ، و عدم آگاهی از مشکلات صوتی در فرآیند ضبط قطعا به مشکل میخورید چرا که بسیار دلسرد کننده است که پس از ضبط پادکست خود متوجه شوید که بیشتر آن تحریف شده است. میکروفون های USB یک راه حل خارق العاده برای پادکست های انفرادی است.

برای سناریو های پادکست که در آنها با یک یا چند میهمان همراه خواهید بود ، باید یک میکروفون آنالوگ برای هر نفر در نظر گرفته شود (مگر اینکه بخواهید کیفیت صدا را به طور جدی به خطر بیندازید). از آنجا که اکثر برنامه های ضبط صدا فقط به یکبار امکان ورود یک دستگاه ورودی USB را دارند (و موارد استثنایی پیچیده هستند) ، برای پادکست چند نفره از میکروفون های USB پرهیز کنید. و درعوض ، شما با میکروفون های آنالوگ سرو کار خواهید داشت که  دارای کپسول های دینامیکی مناسب برای تولید گفتار و الگوهای قطبی کاردیویدی هستند.

پاپ فیلتر
 پیشنهاد ما این است که برای هر میکروفون پاپ فیلتر تنظیم کنید. انجام این کار کمک می کند تا صدای صاف و پویا داشته باشید. به علاوه ، پاپ فیلترها می توانند شما را از قرارگیری بیش از حد نزدیک به میکروفون باز دارند. همانطور که می دانید ، این فیلترهای پاپ باید به جایی متصل شوند!

اگرچه بیشتر میکروفون های USB دارای پایه های رومیزی کوچک هستند ،اما اکثر آنها از قابلیت نگه داشتن فیلتر پاپ برخوردار نیستند و نمی توانند میکروفون را خوب و نزدیک به دهان شما ببرند. با این حال ، اگر می خواهید این کار را درست انجام دهید ، شما باید به دنبال پایه ای برای اینکار باشید

کارت صدا
اگرچه برخی میکروفون های USB کارت صدای USB داخلی دارند ، اما برای هدایت چندین میکروفون به رایانه یا دستگاه تلفن همراه ، یک کارت صدا چند کاناله جداگانه لازم است. شما در لینک پایین میتوانید انواع کارت صدا را مشاهده کنید .
https://echokowsar.com/store/studio/sound-card

هدفون مانیتورینگ
همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، نظارت مناسب بر هدفون هنگام ضبط پادکست ضروری است. چرا از بلندگو استفاده نمی شود؟ افراد زیادی هستند که جملاتی از این قبیل را می گویند ، بلندگوها هرگز نمی توانندکارایی هدفون را در این مورد داشته باشند !!!
 میکروفون صدای شما را بلند می کند ، آن را به رایانه شما می فرستد ، سپس آن را از طریق بلندگوهای شما به اتاقی که اتفاقاً شما و میکروفون در آن هستید می فرستد. مشکل را می بینید؟ سپس میکروفون صدای دریافت شده از بلندگوها را نیز ضبط می کند و شما را با مشکلاتی مانند فیلتر شانه ، سر و صدای زیاد پس زمینه و حلقه بازخورد همیشه وحشتناک روبرو می کند.

برنامه پردازش صدا
اگر پادکست خود را مستقیم پخش نمی کنید ، شاید ترجیح دهید پس از ضبط آن را صیقل دهید. در این صورت ، شما باید برنامه ای داشته باشید که امکان ویرایش بصری و تقویت صوتی را داشته باشد. مسائلی مانند نویز بیش از حد در پس زمینه ، عدم وضوح صدا و سطح سیگنال متناقض می تواند پادکست را خراب و شنوندگان شما را اذیت کند. با فرض اینکه شما در حال حاضر یک برنامه ویرایش صدا در رایانه خود دارید ، iZotope RX Elements یک برنامه عالی است. این نرم افزار تخصصی شامل چهار افزونه است که سازگار با فرمت های AAX Native ، AudioSuite ، RTAS ، Audio Units یا VST است و امکان حذف قدرتمند کلیپ ها ، صدای همهمه ، کلیک ها و سر و صدا را ارائه می دهند. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های پردازش صدا توصیه ما به شما این است ک مقاله 5 تا از بهترین برنامه ها و نرم افزارها برای ضبط پادکست را از دست ندهید.

نتیجه نهایی
به طور خلاصه ، تجهیزات ضروری یک پادکستر برای استفاده های انفرادی باید شامل میکروفن USB ، پاپ فیلتر ، دستگاه ضبط و یک هدفون باشد ، در حالی که تنظیم پادکست چند نفره باید دارای چندین میکروفون آنالوگ با کابل و پایه ، چند پاپ فیلتر ، یک کارت صدا ، یک دستگاه ضبط و هدفون کافی برای همه افراد. برای تجهیزات ضروری روزانه هر پادکستر به شدت توصیه می شود نرم افزار پردازش صوتی قوی ، جلوگیری از خشک شدن دهان و لب ها و قلم و پد برای نوشتن ایده ها. بنابراین ، تجهیزات خود را تهیه کنید و پادکست بعدی خود را تولید کنید.

کلام آخر
با تشکر از شما برای خواندن مقاله تجهیزات ضروری یک پادکستر ، امیدواریم توانسته باشیم به شما کمک کنیم. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در مورد خرید انواع تجهیزات صوتی میتوانید با فروشگاه اکو کوثر تماس حاصل فرمائید ، این مقاله به صورت اختصاصی از مجله اکوکوثر منتشر میشود.